Kurum Profili |
Tarihçe
Bölüm Gezgini :


Temelleri 1967 yılında atılan Martı Otel İşletmeleri A.Ş., 1969 yılında Türkiye'nin ilk resort oteli olan ve bugün 280 oda kapasitesine ulaşan Martı Resort Otel ile faaliyetlerine başlamıştır. Halen dört yıldız statüsünde hizmet veren 197 odalı Martı La Perla Otel’i 1988 yılında açılmıştır.  

 

Martı Otel İşletmeleri A.Ş., 1989 yılında halka açılarak hisseleri IMKB’de işlem gören ilk Türk turizm şirketi olmuştur.

 

Antalya, Kemer’de bulunan 545 odalı Martı Myra Otel ise 1995 yılında grubun bünyesine katılmıştır.

 

Martı Otel İşletmeleri A.Ş., turizm sektöründe sürekli hale gelen yatırımlarını 1996'da Hisarönü Koyu-Marmaris'te işletmeye başladığı Martı Marina ile sürdürmüştür.

 

2010 yılı ve sonrasını stratejik büyüme dönemi olarak tanımlayan grup, 2012'ye ise hızlı yatırımlarla adım atmıştır.

 

2012 yılı Mayıs ayında, Marmaris Orhaniye’deki Martı Marina’nın içerisinde yer alan 32 odalı butik otel Martı Hemithea grubun işletmesiyle hizmet vermeye başlamıştır.

 

 

En önemli hedefi müşterilerine en yüksek memnuniyeti sağlamak ve onların sadakatini kazanmak olan Martı, yatırımlarını zenginleştirmenin yanı sıra sosyal sorumluluk alanında da kapsamlı çalışmalar yapmaktadır. Bunlar arasında Olympos, Faselis ve Demre'deki tarihi bölgelerin tabelalarının yapılması ve gemi atıklarının temizlenmesi gibi tarih ve çevreye yönelik faaliyetler de yer almaktadır.

 

Farklı müşteri gruplarına geniş ürün yelpazesi ile "Ultra Herşey Dahil" sistemden "Yarım Pansiyon" sisteme kadar farklı seçeneklerle hizmet veren Martı, ulusal ve uluslararası en büyük tur operatörleri ile uzun yıllardır işbirliği içinde çalışmaktadır.

 

Türk turizminin köklü firmalarından biri olan Martı, 51 yılı  aşan tecrübesiyle her yıl faaliyetlerini genişletmekte ve aralıksız yenileme ve kalite arttırıcı yatırımlarına devam etmektedir.

 

Martı Otel İşletmeleri, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) ve Thomas Cook gibi önde gelen turizm kuruluşlarından da çok sayıda ödüle layık bulunmuştur.

Copyright © 2024 Martı Otel İşletmeleri A.Ş.